0532 225 21 53
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

MEDİTASYON

MEDİTASYON

Hiçbir şeyden keyif alamıyorum!

Mutlu ve başarılı olamıyorum!

Kendimi yeterli hissetmiyorum!

Düzgün ilişkiler kuramıyorum!

Kendimi hiç sevmiyorum!

Onu çok kıskanıyorum!

Canım sıkılıyor!

Kendime güvenmiyorum!

Günlük hayatınızın bir parçası mı bu cümlelerin biri, birkaçı veya hepsi?

Eğer öyleyse ;

Neden ?Özümüze ait olmayan, bize öğretilen düşünme kalıplarının oluşturduğu sınırlamalar nedeniyle hissettiğimiz baskı! Günlük hayatımızın koşturması içinde zihnin hızına yetişmeye çalışmanın en doğal sonucu olan kendimizden uzaklaşmamız! Düşüncelerimizi bizim sadece parçamız değil bütünümüz zannetmemiz!

İŞTE ! “Meditasyon” bu cümlelerin hayatımızda kapladığı alanı azaltmanın çabuk ve etkin yoludur.Psikolojik, fiziksel, zihinsel ve spiritüel anlamda pek çok faydası vardır. Fiziksel olarak, sağlıklı olmanızı sağlar. Meditasyonda rahatlarken vücut, endorfin salgılar. Ayrıca toksinlerden arınır. Kalbiniz, lenf sisteminiz ve kan basıncınız düzene girer. Kadınlar için güzellik sağlar. Psikolojik anlamdaysa daha huzurlu hale gelir, stresle nasıl başa çıkacağınızı bilir, kimliğinizi bulursunuz. Zihniniz de rahatladığı için daha netleşir, daha yaratıcı olur. Hayata katılımcı olursunuz. Spiritüel olarak ise herkes kendi deneyimini yaşar.

Meditasyon yöntemleri arasında yüzlerce Meditasyon tekniği vardır ama her tekniğin özü aynıdır:

Bizi bize yaklaştırmak!

Meditasyonu hayatımızın bir parçası haline getirdiğimizde;

Bizi psikolojik anlamda daha huzurlu hale getirir, stresle başa çıkmamıza, kendimize yakınlaşmamıza yardım eder.  Rahatlayan zihnimiz de netleşir, daha yaratıcı olur. Hayat enerjimiz artar. Meditasyonun sadece psikolojik ve zihinsel anlamda değil fiziksel olarak da pek çok faydası vardır. Bedenimizin sağlıklı olmasını sağlar. Meditasyonda rahatlayan vücut, endorfin, melatonin ve seratonin salgılar, toksinlerden arınır. Kalbimiz, lenf sistemimiz ve kan basıncımız düzene girer.